Príznaky nedostatku jódu

Príznaky nedostatku jódu

Aké sú príznaky nedostatku jódu?

Vo všeobecnosti príznaky nedostatku jódu zahŕňajú depresiu, výkyvy nálady, úzkosť a metabolické poruchy vrátane kognitívneho poškodenia, imunitnej dysfunkcie, úbytku hmotnosti a nedostatku životnosti a vysokej únavy.

Najtypickejší príznak nedostatku jódu sú bolesti hlavy čo súvisí s nadmerným zväčšením štítnej žľazy. Vo všeobecnosti je možná liečba náhradou jódu, no je potrebné liečbu začať včas, pretože poškodenie môže byť nezvratné.

Čo teda spôsobuje nedostatok jódu?

Ide predovšetkým o zlé stravovacie návyky(veľa polotovarov a rýchleho občerstvenia). Taktiež môže ísť o fajčiarov a dojčiace a tehotné mamičky, ktoré spotrebovávajú viac jódu. Aktivita pacienta pri nedostatku jódu klesá a vyskytujú sa problémy so sústredením. Medzi ďalšie príznaky patrí zhoršenie sluchu, zápchy, zvýšená hladina lipidov v krvi a dokonca aj psychické problémy.

Ruženka

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba 🙂 Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.
Ruženka

Written by Ruženka View all posts by this author →

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba :) Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *