Domáce riešenie hnačky

Domáce riešenie hnačky

Hnačka vie na človeka prísť veľmi rýchlo, preto je dobré poznať niekoľko domácich riešení, ktoré s ňou zatočia.

Našťastie, hnačku možno väčšinou odstrániť aj bez lekárskej pomoci. Ako prvé je potrebné doplniť stratené tekutiny a soľ, pretože pri nej strácame veľké množstvo týchto látok.

Domáce triky, ktoré Vám pomôžu:

Čierny čaj luhovaný najmenej 20 minút a osladený medom je skvelou voľbou. Tekutiny doplníme pitím  minerálnej vody s vysokým obsahom minerálov a solí. V tomto období by sme nemali piť kávu, keďže kofeín odčerpáva vodu z nášho tela. Dobrým riešením môže byť aj chudé mäso alebo zeleninová polievka.

V prípade hnačky nám toxíny dráždia črevá a na to môže byť účinné čierne uhlie. Lahodnými „liekmi“, ktoré nám môžu pomôcť sú nastrúhané jablká, horká čokoláda alebo sušené brusnice, vďaka ktorým hnačka ustúpi na dlhší čas. Po jej ustúpení je potrebné ukľudniť črevnú sliznicu a flóru, na čo je najlepšia mäta a harmanček.

Ruženka

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba 🙂 Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.
Ruženka

Written by Ruženka View all posts by this author →

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba :) Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *