Citlivosť na mlieko alebo alergia?

Citlivosť na mlieko alebo alergia?

Aký je rozdiel medzi citlivosťou na mlieko a alergiou na mlieko?

Niektorí ľudia majú problémy s trávením mlieka, iní sú zase citliví na laktózu obsiahnutú vo všetkých druhoch  mliečnych výrobkov. Pozrime sa teda aký je rozdiel medzi týmito dvoma.

V prípade intolerancie laktózy resp. mliečneho cukru, telo nemôže stráviť mlieko, a tým pádom ani  laktózu. V tomto prípadne laktóza začne v črevách kvasiť a to môže spôsobiť kŕče, nadúvanie alebo hnačku. Po spozorovaní týchto príznakov by človek s intoleranciou na laktózu mal konzumovať iba bezlaktózové mliečne výrobky.

 

Alergia na mlieko je niečo iné. Je to vrodená metabolická porucha, ktorá sa začína prejavovať už v dojčenskom veku. Ak dieťa konzumuje mlieko, telo okamžite vyvolá alergickú reakciu. Najčastejším príznakom je hnačka. Takéto deti by nemali jesť potraviny obsahujúce mliečne bielkoviny.

Ruženka

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba 🙂 Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.
Ruženka

Written by Ruženka View all posts by this author →

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba :) Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *