Výnimočnosť kozieho mlieka v kozmetike

Výnimočnosť kozieho mlieka v kozmetike

Už v Staroveku hľadali ženy spôsob ako zachovať svoju pokožku krásnu, mladú a zdravú. Egyptská kráľovná Kleopatra bola jedna z prvých, ktorá nielenže pila veľa mlieka, ale aby dosiahla hodvábne jemnú pokožku, pravidelne sa v ňom kúpala.

Veda neskôr zistila, že mlieko má skutočne blahodarné účinky na ľudský organizmus nielen zvnútra, ale aj zvonku, čo podporilo používanie mliečnych výrobkov v kozmetickom priemysle.

Prečo je práve kozie mlieko také výnimočné?

VYŽIVUJE DO HĹBKY

Kozie mlieko obsahuje po kravskom a ovčom mlieku najviac vápnika, bielkovín, vitamínov a mastných kyselín, ktorého molekuly sú také malé, že dokážu prenikať až do najhlbších vrstiev epidermisu (pokožky) a odovzdať jej tak všetky dôležité vitamíny a minerály, ktoré dokonale vyživujú, hydratujú a spomaľujú jej starnutie.

,,Pokiaľ zalejeme ovsené vločky kozím mliekom a po 10 minútach nanesieme na tvár, je možné dosiahnuť účinok drahých procedúr v kozmetických salónoch.“

NEVYSUŠUJE POKOŽKU

Väčšina kozmetických prípravkov na čistene tváre i tela obsahujú aktívne látky, ktoré odstraňujú aj prírodné oleje z pokožky a preto máme po umytí pokožku suchú. To ale nie je správne. Aby bola pokožka zdravá a dlho mladá, musíme udržiavať jej prirodzenú vlhkosť. Kozie produkty sa môžu pochváliť vysokým obsahom tukov, najmä kyseliny kaprylovej, čo umožňuje šetrné odstraňovanie nečistôt bez odstránenia prírodných olejov.

Uznávanou výhodou kozieho mlieka je tiež jeho prirodzené a neutrálne pH. Prírodná kyselina mliečna nájdená v kozom mlieku z neho robí vhodný a zároveň nevyhnutný produkt pre ľudí náchylných na suchú a citlivú pokožku.

SPOMAĽUJE STARNUTIE

Kozie mlieko je bohaté na mastné kyseliny a cholesterol, ktoré tvoria veľkú časť kožnej membrány. Pravidelným používaním kozích produktov dodáme pokožke prirodzené látky, ktoré potrebuje, aby zostala dlho pevná a pružná.

BRÁNI AKNÉ AJ EKZÉMU

Spomínaná kyselina mliečna, ktorá je v tomto mlieku vysoko zastúpená napomáha vylučovaniu starých poškodených buniek, čím sa bunky rýchlejšie obnovujú, takže je dobrou voľbou pre ľudí trpiacich ekzémom a akné. Tým, že udržuje vlhkosť pokožky zosvetľuje aj tmavé škvrny a vypĺňa jemné mimické vrásky.

Pri pravidelnom používaní produktov z kozieho mlieka doprajete vašej pokožke jemnosť, pružnosť, hydratáciu a všetky vitamíny, ktoré ju udržia sviežu a dlhodobo mladistvú.

Tieto vlastnosti robia z kozieho mlieka populárnu ingredienciu v potravinárskom aj kozmetickom priemysle. Obľúbenými produktami z kozieho mlieka sú pleťové krémy, čistiace mlieka, sprchové gély, šampóny, mydlá, ale aj výživné masky.

V HIllVital máme pre vás prírodný Kozí pleťový krémSprchový gél bez pridania umelých farbív.