Kyselina mliečna – pomôže pri ekzémoch!

Kyselina mliečna – pomôže pri ekzémoch!

Vedeli ste o tom, že kyselina mliečna dokáže pomôcť aj pri ekzémoch? Táto prírodná látka okrem skrášlenia pleti dokáže pomôcť aj pri ekzémoch. 

Čo je to kyselina mliečna a aké sú jej účinky?

Kyselina mliečna je tekutina, ktorá sa v tele tvorí prirodzene.  Je prítomná v hornej vrstve pokožky a je tiež súčasťou prirodzeného hydratačného systému pokožky. Táto kyselina je hydroskopická, teda viaže a zadržiava vlhkosť. 

Kyselinu mliečnu môžeme nájsť aj v 

  • mlieku
  • ovocí
  • zelenine 

Je veľmi často vyhľadávaná pre svoje blahodárne účinky na pleť, preto sa veľmi často používa v kozmetike. Napomáha napríklad zosvetľovať tmavé škvrny či vypĺňať jemné mimické vrásky. 

Aké sú účinky kyseliny mliečnej? 

Kyselina mliečna – prírodná organická látka má veľa prospešných účinkov nielen na pleť, ale na celkovú vitalitu ľudského tela.  Okrem iného kyselina mliečna 

  • podporuje vylučovanie starých povrchových buniek 
  • zvyšuje rýchlosť obnovy buniek
  • je dobrou voľbou pre šúpajúcu sa a ekzematickú pokožku

Má navyše aj dezinfekčné a antibakteriálne vlastnosti. Kozmetické produkty s jej obsahom sú veľmi vhodné pre osoby s citlivou pokožkou.

Kyselina mliečna na ekzémy

Kyselina mliečna je dostupná v mnohých kozmetických prípravkoch. Sú ňou obohatené pleťové krémy či telové mlieka. A práve po takých by mali siahať aj osoby, ktoré trápi ekzém či psoriáza. 

Ak sa vyskytuje v kozmetike, tak napomáha udržiavať vlhkosť pokožky, upokojuje ju a hĺbkovo vyživuje. Práve vďaka tomu je suchá pokožka napadnutá kožnou chorobou premastená a nemá sklony k odlupovaniu sa a svrbeniu. Navyše, kyselina mliečna zrýchľuje aj obnovu buniek a tak sa pokožka dokáže rýchlejšie “spamätať” po zásahu kožnej choroby. 

Ak aj vás trápia ekzémy či iné kožné ťažkosti, siahnite po kozmetike s kyselinou mliečnou. Vďaka tejto prírodnej látke si budete opäť užívať krásnu pokožku.

Ruženka

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba 🙂 Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.
Ruženka

Written by Ruženka View all posts by this author →

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba :) Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.