Kakao ako pomoc organizmu

Kakao ako pomoc organizmu

Čokoláda ako pomocník

Kakao, hlavá zložka čokolády obsahuje antioxidačné flavonoidy, ktoré ako bolo preukázané prispievajú k cievnej relaxácií a tak zohrávajú dôležitú úlohu pri prevencií pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Čokoládové antioxidanty môžu taktiež inhibovať niektoré druhy rakoviny. Z toho vyplýva, že horká čokoláda s obsahom kakaa 70% – 80%, obsahuje vyššie hodnoty tejto látky.

Nachádza sa aj v mliečnej čokoláde, no len v malých množstvách. Je to spôsobené tým , že mlieko znižuje ich absorbciu. Preto je vhodnejšia konzumácia čokolády s vysokým obsahom kakaa ako konzumácia mliečnej či bielej čokolády. Je pravda, že flavonoidy v čokoláde sa znižujú v priebeh spracovania, no pri jemných výrobkoch vyrobených špičkovou technológiou sa môže zachovať väčšina tejto látky.

Ruženka

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba 🙂 Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.
Ruženka

Written by Ruženka View all posts by this author →

Denno-denne sa vŕtam v hľadaní odpovedí na otázky o zdraví. Nemyslím si, že je dôvod si to nechať pre seba :) Preto sa so všetkými zaujímavosťami a informáciami delím v každom texte, v každom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *