Hemoroidy (Zlatá žila) – Príznaky hemoroidov

Hemoroidy (Zlatá žila) – Príznaky hemoroidov

Hemoroidy predstavujú v ľudskom organizme spojenie svaloviny, ciev a väziva sústredené v okolí análneho otvoru. Pôsobenie hemoroidov v tele má svoje opodstatnenie a plní určité funkcie (správne vyprázdňovanie a udržanie stolice). Zo zdravotného hľadiska predstavuje rizikouvoľnenie ciev a ich nadmerné rozširovanie.

Hemoroidmi sú ohrození predovšetkým osoby, ktoré majú sedavé zamestnanie alebo sa málo pohybujú. Príčinou vzniku hemoroidoch môžu byť aj časté zápchy, infekcie alebo intenzívna fyzická námaha. Pri homoroidoch existuje aj možnosť genetickej predispozície. Na riziko výskytu homoroidov musia myslieť aj ženy v tehotenstve. 

Z hľadiska veku sú najviac ohrozené osoby nad 50 rokov, pretože tkanivo v okolí hemoroidov sa postupne oslabuje. Podľa štatistických zistení je zaznamenaný výskyt hemoroidov až u 50% ľudí vo veku nad 50 rokov.

PRÍZNAKY HEMOROIDOV

 • prítomnosť krvi možno spozorovať priamo v stolici alebo na toaletnom papieri,
 • nutkanie na svrbenie v oblasti konečníka,
 • vznikajúce opuchy a zápaly,
 • bolesť konečníka,
 • uvoľnená až vystúpená sliznica,
 • hemoroidy sa prejavujú prasknutím cievy.

V PRAKTICKEJ ROVINE HEMOROIDY DELÍME

Vonkajšie hemoroidy sa zvyčajne prejavujú pod kožou ako malé hrčky. Mávajú modrastú farbu, ktorá je vyvolaná nahromadením krvi. Tá vzniká ako následok prasknutia cievky. Pri vonkajších hemoroidoch sa objavuje stredná až silná bolesť. 

Vnútorné hemoroidy zväčša nie je priamo vidieť, pretože sa vyskytujú vo vnútri konkrétne na vnútornej strane konečníka. Vnútorné hemoroidy sa môžu pretaviť do horších zdravotných problémov ako je prolaps a teda vystúpenie tkaniva z konečníka. Pri tomto type hemoroidov je bolesť častá a nemalá.

LIEČBA HEMOROIDOV

 • Celková životospráva
  Životný štýl a životospráva tvoria dôležitú súčasť úspešnej liečby hemoroidov. Pozornosť treba dať najmä na vlákninu, vitamíny C, E, A, D a magnézium, ktoré jednoznačne musia byť zastúpené. Práve tieto zložky podporia spevnenie ciev. Spevnením ciev znižujete šancu vytvoriť krvnú zrazeninu alebo opustenie svojho prirodzeného miesta (vystúpenie)
 • Pravidelný pitný režim
  Rovnako ako pri iných chorobách aj pri hemoroidoch je nutné dodržiavať pitný režim. Pitný režim nie je len o kvantite (približne 3 litre tekutín) ale aj o kvalite. Kvalitný pitný režim je zložený z pitia čistej vody, bylinných čajov, čerstvých ovocných a zeleninových štiav.
 • Šport a pohyb celkovo
  Odporúčané sú predovšetkým športy ako plávanie, chôdza alebo ľahšie športy. Úplne nevhodné sú silové športy. V každom prípade dlhodobé vysedávanie váš zdravotný stav v súvislosti s hemoroidmi významne škodí.
 • Primeraná hygienická starostlivosť
  Ak máte hemoroidy je dôležité byť pri hygiene konečníka veľmi poctivý. Najlepšie je po stolici umyť okolie análneho otvoru. Pomôže aj skutočne jemný toaletný papier. Navlhčite si ho a poutierajte konečník. Odporúčame zaostriť aj na vlhčené obrúsky, ktoré sú senzitívne a jemne čistia
 • Obmedzenia
  Zbaviť sa musíte kofeínu, alkoholu a fajčenia. Ich negatívne následky v organizme môžu vyvolať negatívny vplyv na tonus žíl. Slabý žilový tonus môže spôsobiť hemoroidy alebo kŕčové žily.

Naopak pomôcť si môžete použitím lokálne pôsobiacich mastí alebo krémov. Vzhľadom na závažnosť ochorenia hemoroidov si starostlivo skontrolujte zloženie týchto krémov. Nevhodné je používanie prípravkov s vysokým obsahom škodlivých, toxických alebo chemických látok. Pri problémoch s hemoroidmi preferujte prípravky na prírodnej báze, ktoré vaše telo vôbec nezaťažia a rovnako pomôžu. Do pozornosti vám jednoznačne dávame prírodný Aurumflex balzam proti hemoroidom.

Prečo používať produkty na prírodnej báze od HillVital pri problémoch s hemoroidmi?

 • Používame kvalitné byliny rastúce v krásnom a čistom prostredí Karpát.
 • Bylinky sú tradičná forma liečby, ktoré sú mnohokrát lepšie ako moderné preparáty určené na liečbu hemoroidov.
 • Bylinky pomôžu pre všetkých zdravotných problémoch.
 • Pôsobia detoxikačne, prispievajú k podpore imunitného systému, podporujú psychické zdravie.
 • Sú použiteľné aj pred, počas a aj po medikamentóznej liečbe hemoroidov.
 • Bylinky sú telu prirodzený zdroj zdravia.