Ako sa starať o citlivú pokožku: 10 tipov pre každodennú starostlivosť

Ako sa starať o citlivú pokožku: 10 tipov pre každodennú starostlivosť

Ak máte citlivú pokožku alebo pleť, dobre viete, aká náročná je starostlivosť o ňu. Poznáte, aké to je, keď pokožka trpí po každom čistení tváre, aká je neznesiteľná, keď vás pleť svrbí a páli po použití nového prípravku. Ale nevzdávajte sa. Prezradíme vám 10 najlepších tipov, ako sa starať o citlivú pokožku. S našimi tipmi a radami sa naučíte, ako sa správne starať o svoju citlivú pokožku a ako ju poskytnúť to najlepšie, čo potrebuje.

1. Vyhnite sa tvrdým čistiacim prípravkom: Citlivá pokožka potrebuje citlivý prístup. Vyhnite sa tvrdým mydlom a čistiacim prípravkom, ktoré môžu pokožku vysušiť a spôsobiť podráždenie. Namiesto toho hľadajte jemné čistiace prostriedky určené pre citlivú pleť.

2. Používajte výrobky pre citlivú pokožku: Pokiaľ máte citlivú pokožku, je dôležité, aby vaša kozmetika bola určená práve pre tento typ pleti. Také výrobky sú obvykle hypoalergénne a neobsahujú žiadne dráždivé látky.

3. Hydratujte, hydratujte, hydratujte: Vysušená pokožka je často citlivejšia, preto je dôležité ju pravidelne hydratovať. Používajte denné a nočné krémy, ktoré sú bohaté na hydratačné zložky a vitamíny, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku zdravú a hydratovanú.

4. Obmedzenie vystavenia slnku:Priame slnko môže byť pre citlivú pokožku veľmi dráždivé. V lete sa preto snažte nosiť klobúk a chrániť pokožku opaľovacími krémami s vysokým faktorom.

5. V zime chráňte pokožku pred chladom:Zima môže byť pre citlivú pokožku veľmi náročná. Chlad a vietor môžu pokožku vysušiť a spôsobiť podráždenie. Používajte mastné krémy a balzamy, ktoré pokožku chránia a hydratujú.

6. Pravidelne exfoliujte: Exfoliácia je dôležitá na odstránenie mŕtvych buniek a obnovenie pokožky. Ale pri citlivej pleti buďte opatrní a vyhnite sa tvrdým peelingom.

7. Dodržujte rutinu: Citlivá pokožka miluje rutinu. Snažte sa dodržiavať rovnaký režim starostlivosti o pleť a vyhnite sa častému meneniu produktov.

8. Vyhnite sa parfumovaným výrobkom: Parfumované produkty môžu byť pre citlivú pokožku dráždivé. Vyhnite sa im a hľadajte výrobky, ktoré sú bez parfumov.

9. Vyskúšajte prírodné produkty: Veľa prírodných produktov môže byť pre citlivú pokožku skvelé. Obzvlášť produkty s aloe vera, kokosovým olejom alebo ružovou vodou môžu byť pre citlivú pokožku veľmi príjemné.

10. Nepreháňajte to s make-upom: Pokiaľ máte citlivú pleť, snažte sa obmedziť používanie make-upu na minimum. Ak ho musíte používať, vyberajte hypoalergénne a bez parfumov.

V starostlivosti o citlivú pokožku je dôležité predovšetkým rešpektovanie ich potrieb a nežné zaobchádzanie. Vždy vyskúšajte nové produkty na malej časti pokožky, aby ste sa uistili, že nespôsobí podráždenie. Riaďte sa týmito tipmi a vaša citlivá pokožka vám poďakuje.